Klima Kapasite Hesabı

Klima Kapasite hesabı, Tavan Yükseliğine göre Klima Kapasite seçimi, yapabilmek için ilgili hücreleri doldurunuz.

 

Tavan Yüksekliğine Göre Klima Kapasite Keşfi

 

Nasıl kullanılır?

1- “Rakam Yazınız” hücrelerine mahal boyutlarını en, boy, yükseklik olarak belirtiniz. Küsuratlı  rakamlar için örneğin üç metre 20 santimetre için, 3 virgül 20 yazınız. (3,20)

2- Ortamdaki  elektrikli cihazların toplam güçlerini biliyorsanız A listesinde bulunan “Seçiniz alanına tıklayınız ve  alt sıralarda bulunan güç değerlerinden seçerek toplam ısı yükünüzün hesaplanması için “Adedi” yazan yerdeki rakamları değiştiriniz. Bilmiyorsanız ön tanımlı cihazlardan seçerek ısı yükünüzü belirtiniz.

3- Liste B’de bulunan listeden, Yaşadığınız Coğrafi Bölgeye karşılık gelen rakamı okuyarak alt satırında bulunan hücreye rakamlar ile yazınız.

4- Mahal çatı katı, teras katı, zemin kat, Kuzeye bakan cephesi, pencere sayısı 2’den çok ya da yüzey alanı 5 metrekareden çok ise, sürekli açılan kapısı var ise;
ISI KAYBI VAR MI? satırının bir altında “1” değerini “1,2” ile değiştiriniz .

5- Mahaldeki kişi sayısı 4 kişi üzerinde ise her bir kişi ek soğutma yükü demektir. Bunun için 4 kişi üzerindeki kişilerin sayısını belirtiniz.

Örnek: 6 kişi yaşayan bir mahalde 6-4 = 2 çıkmaktadır. Bu sonucu (2’yi) ilgili alana yazınız.

Tebrikler ! Klima kapasite hesabınız tamamlanmıştır. Mavi alanda KAPASİTE altında yazılı değer, ihtiyacınız olan klima kapasitesini belirtmektedir.

Güle Güle Kullanın.